Latexové matrace

Latexové matrace patří mezi nejvíce komfortní a pohodlné matrace. Latexové matrace mají výbornou elasticitu a tvarovou stálost, latexová matrace poskytuje individuální oporu těla a ideální anatomickou polohu páteře. Velkou předností latexových matrací je jejich dlouhá životnost, matrace je velmi tvarově stálá a proto se tyto matrace neproléhají. Latexové matrace mají antibakteriální vlastnosti, jsou zdravotně nezávadné a odolné plísním. Póry matrace dobře odvádí vlhko. Pro tyto své vlastnosti jsou latexové matrace vhodné i pro alergiky.


Latexové marace tvoří směs přírodního a umělého latexu. Latex je materiál, který je schopný pod účinkem vnější síly se výrazně deformovat a pak znovu zaujmout původní tvar. Latexové matrace se také vyznačují svou bodovou elasticitou - stlačí se pouze v místě největšího tlaku, ale ostatní plocha není tímto tlakem ovlivněna.
Vzdušnost matrace zajišťují odvzdušňovací kanálky. Tyto kanálky nebo také perforace, tvoří různé zóny matrace. Tyto zóny mají odlišnou tuhost a tím poskytují správnou oporu tělu v oblasti hlavy, ramen, trupu, boků a nohou.


Latexovou matraci je ideální uložit na lamelové rošty, které ještě zvýší výborné ortopedické vlastnosti matrace. Latexové matrace jsou vhodné i na polohovací rošty nebo na motorové rošty, které latexové matrace skvěle kopírují.


Kvalitní latexové matrace doporučují ortopedové, pro jejich skvělé ortopedické vlastnosti. Kvalitní latexové matrace patří mezi zdravotní matrace. Latexové matrace poskytují výborné ortopedické vlastnosti a dlouhou životnost.

Latexové matrace patří dlouhodobě mezi oblíbené typy matrací. A to oprávněně. Latexové matrace patří mezi nejkomfortnější zdravotní matrace, mají vynikající ortopedické vlastnosti, dlouhou životnost a skvěle se hodí pro motorové rošty. Latexové matrace mají skvělé antialergické vlastnosti, jsou tudíž vhodné pro alergiky.

Latexové matrace se vyrábí z "latexu". Latex je tekutina, která vytéká z některých rostlin v případě poškození (např. kaučukovník). Na vzduchu se sráží a zaceluje jejich rány. Zároveň je hořký, až jedovatý, což odpuzuje býložravce, kteří by si jinak na rostlině rádi pochutnali. Z přírodního latexu (někdy nazývaného také kaučuku), který je cíleně pěstován na asijských plantážích, se vyrábí syntetický latex. Ten bychom u nás našli např. v pneumatikách, pánských ochranách, hadicích, těsnění apod.

Pro výrobu matrací se používá směs latexu přírodního a syntetického. Latexové matrace jsou charakteristické svou prodyšností, kterou zajišťují odvzdušňovací kanálky. Proto je vhodné je uložit na lamelové rošty do postele, který zároveň umocní jejich ortopedické vlastnosti. Jedná se o měkčí materiál, proto bývá občas vyztužen kokos-latexovou deskou. Komfortní latexové matrace poskytují elasticitu, tvarovou stálost a dlouhou životnost. Jednotlivé druhy matrací se liší počtem anatomických zón, výškou jádra, provedením atd. Ovšem vždy zaručují antialergické vlastnosti.