Pružinové matrace

Pružinové matrace patří stále mezi oblíbené typy matrací, které jsou vhodné pro široké spektrum zákazníků. Pružinové matrace zahrnují širokou škálu typů matrací, od standardních, základních typů s pružinami Bonell až po luxusní taštičkové zdravotní matrace. Mezi největší přednosti pružinových matrací patří skvělé odvětrávání, nenáročnost na podklad, pružinovou matraci můžete totiž bez obav uložit i na pevnou desku a dlouhá životnost. Nevýhodou pružinových matrací je to, že je nemůžete dát na polohovací lamelové rošty nebo motorové rošty.

Klasické pružinové matrace tvoří jeden pružinový blok pružin Bonell. Matrace mohou být doplněné o vrstvu polyuretanové, studené nebo líné pěny. To zajistí uživateli větší komfort při spánku. Matrace s pružinami Bonell velmi dobře odvětrávají, můžete je proto použít i ve vlhčím prostředí.

Modernější jsou taštičkové matrace. Obsahují mnohem více menších pružin, které jsou uložené v samostatných taštičkách z netkané textilie. Ty jim umožňují samostatně a nezávisle reagovat na tlak lidského těla. Taštičkové pružinové matrace vynikají bodovou elasticitou - stlačí se pouze v místě největšího tlaku, ale ostatní plocha není tímto tlakem ovlivněna. Umožňují vhodné rozložení hmotnosti a zabezpečují správnou polohu páteře a dalších částí těla. Hlavní předností těchto matrací je veliká vzdušnost a pevnost a výborné ortopedické vlastnosti.

Pružinové matrace a především taštičkové, mají stále spoustu svých příznivců. Kvalitnější taštičkové matrace jsou velimi pohodlné a splňují nejnáročnější požadavky na zdravé spaní.